ישנן מספר סיבות בגינן יש צורך בהדפסת דיסקים. יש כמובן הדפסה של דיסקים מקוריים עליהם ניתן לשים לוגו, תמונות, גרפיקה ועוד (על פי דרישת הלקוח). גם לאחר שמשכפלים דיסק מסוים, צריך כמובן להדפיס אותו. ישנן מספר שיטות להדפסת דיסקים כאשר יש חשיבות כמובן גם לעיצוב של, לתוויות ולאריזה. כאשר מדפיסים דיסקים אפשר לבחור את הצבע, את גודל הפונטים, את העיצוב ועוד. בדרך כלל, הצבע הטבעי של הדיסקים הוא כסף, אך ניתן לשנות את הגוון ואת הצבע במספר דרכים. 3 השיטות העיקריות להדפסת דיסקים הן הדפסה דיגיטלית, הדפסת משי והדפסת אופסט.

הדפסת דיסקים

הדפסת דיסקים

הדפסת דיסקים דיגיטלית

שיטה זו דומה להדפסה הרגילה שאנו מכירים. באמצעות קובץ שנשלח מהמחשב להדפסה במכונה, ניתן להדפיס באופן דיגיטלי דיסקים רבים באיכות גבוהה מאוד.שיטה זו, נחשבת לאיכותית במיוחד. יתרון חשוב של הדפסת דיסקים באופן דיגיטאלי הוא שיכולת ההדפסה של מידע מסוים, יכול להשתנות מדיסק לדיסק. כלומר – ניתן להדפיס גרפיקה בסיסית עם מידע המשתנה מדיסק לדיסק. סוג זה של הדפסת דיסקים מתאים להדפסת כמויות קטנות עד בינוניות.

הדפסת משי

הדפסת משי היא שיטה של הדפסת דיסקים הנעשית באמצעות רשת חוטים צפופה, כאשר מהקובץ מפיקים פילמים ואת הפילמים מקרינים על גבי רשתות. העברת הצבע מרשת החוטים לדיסק נעשית באמצעות שימוש בצבע שנמצא על הצד העליון של הרשת. שיטה זו מאפשרת הדפסה בפרוצס ויצירת גווני צבעים שונים (שלא תמיד קיימים בהדפסה הדיגיטלית) כמו כסף, זהב, כתום וצבעי פנטון. שיטה זו היא משתלמת במיוחד בכמויות גדולות, בשל עבודות ההכנה (ה-setup ) של הרשתות והמכונה.

הדפסת אופסט

בשיטת הדפסה זו משתמשים בפלטות (גלופות הדפסה). באמצעות שיטה זו ניתן להדפיס במגוון רחב של צבעים באמצעות שילוב בין מספר צבעים (כחול, אדום, צהוב ושחור). שיטה זו נחשבת לאיכותית במיוחד.

לפני שמחליטים על שיטת הדפסת דיסקים מסוימת, מומלץ מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע איכותיים המבינים בתחום, שיוכלו לייעץ לכם מהי שיטת ההדפסה המתאימה לכם ביותר.

חברת סי די פלוס עוסקת בשיווק מוצרי פרסום וקידום מכירות לעסקים, הדפסת דיסקים, שכפול דיסקים, דיסק און קי ממותג, צפו במוצרים