אנשים רבים סבורים כי שיכפול דיסקים וצריבת דיסקים הם שני מושגים שונים לאותה פעולה, אולם סברה זו מוטעית. במאמר זה נספק לכם את כל האינפורמציה הדרושה על ההבדל בין שכפול של דיסק על ידי העתקה ושיכפול דיסקים על ידי צריבה.

מהו שיכפול דיסקים?

שיכפול דיסקים הוא העברה מדויקת של מידע מדיסק מקור (מאסטר) אל דיסק אחר. כיום, ניתן לבצע שיכפול של דיסקים על ידי שתי שיטות. הראשונה היא שיכפול על ידי הטבעה והשנייה היא שיכפול על ידי צריבה. לכל אחת מהשיטות קיימות היתרונות והחסרונות ויש לקחת בחשבון כי קיימים הבדלים משמעותיים בכל הקשור אל עלות העבודה, הכמות המומלצת, איכות ההדפסה ועוד. מאמר זה נכתב על מנת לספק לכם את כל הנתונים המדויקים אודות ההבדל בין השניים וזאת על מנת שתוכלו לבצע את הבחירה שתשרת את הצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר.

שיכפול דיסקים על ידי הטבעה

כאן מדובר על שיטה אשר מבטיחה לכם את האפשרות לשמוע או להעלות את הקבצים המשוכפלים בכל מחשב ובכל נגן. האיכות גבוהה. כל דיסק ייבדק במהלך הייצור ולכן לא יהיו הבדלים של איכות בין דיסק אחד לשני. שיטה זו מתאימה לכמות של 1000 דיסקים ומעלה. המחיר זול יותר מאשר שיכפול של דיסקים על ידי צריבה.

שיכפול דיסקים על ידי צריבה

שיטה זו יעילה ביותר לשכפול של עד 1000 דיסקים והאיכות המתקבלת גבוהה מאוד. תהליך שיכפול של דיסקים על ידי צריבה תמיד יעשה על ידי ציוד משוכלל ואיכותי, סוג ההדפסה תהיה הדפסה דיגיטלית. ההדפסה יכולה לכלול עד חמישה צבעים . היתרון המרכזי של שיכפול של דיסקים על ידי צריבה בא לידי ביטוי בעלות, אשר תהיה לעיתים זולה יותר מאשר שיכפול של דיסקים על ידי הטבעה.